Výživa

_kcs4239

Pro všechny majitele je zajištění co nejzdravějšího jídelníčku pro jejich psy tou největší výzvou. Víme, jak je toto téma důležité, proto chceme poskytnout vodítko ohledně nejdůležitějších věcí, na které si dát pozor a které živiny naši chlupatí přátelé potřebují.
Základním pravidlem je, že psovi musí potrava chutnat a zároveň musí vyhovovat zdravotním a biologickým požadavkům spojeným s vývojem zvířete, jeho růstem a fyziologií. Majitelé mohou naleznout informace o našich psích krmivech na obalech, kde uvádíme složení a nejdůležitější vlastnosti našich produktů.

Bílkoviny jsou stavebním kamenem potřebným pro stavbu tkání a orgánů, ale aminokyseliny hrají důležitou roli při tvorbě enzymů potřebných pro metabolické procesy a správnou funkci imunitního systému. Dostatečné množství bílkovin je nepostradatelné pro růst a udržení zdravé kondice psa.

Sacharidy poskytují psům životní energii. Rýže, obilí a pšenice jsou skvělými zdroji sacharidů. Brambory také obsahují mnoho hodnotných živin, ale vysoký obsah škrobu způsobuje jejich obtížnější trávení. Psi mohou ukládat sacharidy v játrech, ale nadměrný příjem znamená přeměnu sacharidů na tělesný tuk.

Tuk je hlavním zdrojem energie v psí potravě a zároveň přispívá k tomu, že potrava je chutnější. Určité tuky jsou potřebné pro udržení a funkci nervového systému.

Ze základních mastných kyselin Omega-6 mastné kyseliny přispívají k udržení zdravé kůže a srsti. Z tohoto důvodu granule VitalBite® obsahují Omega-6 mastné kyseliny.

Vitamíny hrají zásadní roli v organismu psů, stejně jako u lidí. Jelikož není organismus zvířat schopen produkovat mnohé vitamíny sám, nezbytné množství lze získat pouze z přijaté potravy. Stejně tak minerály potřebné pro funkci a rozvoj těla je třeba psům dodat spolu s živinami.

Vláknina má prospěšný vliv na trávení; nedostatek vlákniny může způsobit špatné trávení. Krmiva VitalBite® obsahují zeleninové složky, které jsou vynikajícím zdrojem vlákniny.

Také nesmíme zapomenout, že psi potřebují vodu. Pokud pes nemá přístup k vodě, bude to mít vážné následky během několika dnů. Na druhou stranu se mohou celkem dobře obejít bez potravy, dokud neztratí zhruba polovinu své hmotnosti. V závislosti na velikosti pes potřebuje 0,5 až 2 litry vody denně. Jelikož zvířata pijí instinktivně přesně tolik, kolik potřebují, musí mít psi neustálý přístup k pitné vodě.

Psí krmiva VitalBite® mohou nabídnout skvěle vyváženou potravu díky skutečnosti, že jsou kompletními krmivy, která obsahují příslušná množství bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a minerálů podle nejpřísnějších standardů.

Velkou výhodou granulovaného psího krmiva je relativně snadné dávkování a podávání. Snadno se skladuje, nekazí se a lze jej tak skladovat ve velkém množství doma, dokud nevyprší doba trvanlivosti.

Granulovaná krmiva mají průměrný obsah vlhkých složek 10 %, zatímco vlhká krmiva obsahují 75-85 % vody. V důsledku toho by se majitelé měli ujistit, že psi na granulovaných krmivech hodně pijí, zatímco psi, kteří dostávají vlhká krmiva, vařená jídla nebo zbytky z kuchyně potřebují méně vody.